Každému z nás se může stát, že přijde o práci. Pokud má v záloze nějakou pracovní nabídku, je to dobré. Pokud ne, může využít možnost evidence na příslušném úřadu práce.

Co nabízí úřad práce?

Může pomoci s hledáním nové práce Olomouc dle vaší dosažené kvalifikaci a odbornosti. V případě potřeby zajistí finanční podporu v nezaměstnanosti, pokud splníte zákonem dané povinnosti a může také nabídnout rekvalifikační kurzy, které rozšíří vaše dovednosti a znalosti a také možnosti najít si práci v jiném oboru, než ve kterém jste pracovali doposud. Nemusíte však spoléhat pouze na pomoc úřadu práce a během evidenční doby si můžete hledat aktivně práci také sami. Různé pracovní nabídky nabízí portál cz.jobimi.com.

  • Jakou práci vám bude nabízet zaměstnanec úřadu práce?

Samozřejmě to bude nabídka práce Liberec, která bude odpovídat vaší dosavadní kvalifikaci. Ohled je brán i na váš zdravotní stav nebo případná zdravotní omezení. Také možnosti dopravní dosažitelnosti hrají dosti důležitou roli. Pokud jste maminka s malými dětmi, i tento fakt bude při hledání odpovídající práce zohledňován.

Jak je to s rekvalifikací?

Pokud není vaše kvalifikace dlouhodobě atraktivní a nenaleznete-li uplatnění v oborech příbuzných, můžete využít možnosti rekvalifikace. Ale pouze v případě, že jste stále registrováni na úřadu práce jako uchazeči nebo zájemci o práci. Absolvujete pohovor s příslušným zaměstnancem úřadu práce, který vám nabídne možné rekvalifikační kurzy. V případě, že si naleznete kurz sami, posoudí, zda je pro vás konkrétní změna profese účelná, zda díky ní naleznete práci snadněji. Kromě toho některé rekvalifikační kurzy mohou vyžadovat určitou úroveň předchozího vzdělání. Může se jednat o maturitu nebo konkrétní druh výučního listu. Některé kurzy vyžadují manuální zručnost, další zase třeba základní znalosti práce s počítačem. Záleží na tom, jak kurz si zvolíte.