Patříte-li mezi gurmány, rozhodně byste si neměli nechat ujít návštěvu Itálie. Italská kuchyně je hodně specifická a dovolená v Itálii se tak může stát gurmánským zážitkem.

Charakteristika italské kuchyně

Italská kuchyně se řadí mezi nejstarší. Pokrmy se připravují z různých druhů masa a ryb. Chybět nesmí ani rozličné druhy zeleniny, těstoviny a nádivky. Samozřejmostí jsou moučníky a zmrzliny.

Základ představují jednoduchost, bylinky a kvalitní suroviny. Zapomínat nesmíme ani na všudypřítomný panenský olivový olej. Základ představují těstoviny. Využívají se čerstvé i sušené druhy, v mnoha rozličných úpravách, velikostech a tvarech. Oblibě se těší sýry. Téměř každý pokrm obsahuje olivový olej, mořskou sůl, ochucené druhy octů a zeleninu – rajčata, papriky, cibule, česnek, zelené i černé olivy. Mezi bylinkami hraje prim bazalka, dále pak jsou to rozmarýn, šalvěj, tymián, pepř, skořice nebo petrželová nať.

Itálii proslavila pizza. Je známá po celém světě. Základ tvoří mouka, kvasnice, sůl a olivový olej. Na těsto se pokládají různé základy a suroviny.

Také různé druhy zeleniny a zeleninových salátů jsou velmi oblíbené. Podávají se jako přílohy k masovým i těstovinovým pokrmům. Mezi oblíbené druhy zeleniny patří fenykl, rajčata, chřest, lilek nebo cukety. Připravují se i jako teplé přílohy v různých úpravách, nejčastěji pečené nebo grilované.

Jaké ubytování v Itálii zvolit?

Italové jsou národ pohostinný a pro své návštěvníky si připravili různé možnosti ubytování. Klasiku představují hotely, penziony i apartmány. Oblibu si však získává i pronájem domu v Itálii. Široký výběr domů různých podob, cenových kategorií a různě vybavených naleznete na portálu cz.italicarentals.com. Pro svoji dovolenou si můžete zarezervovat prázdninový dům či vilku u moře, které vám poskytnou klid a soukromí. Tato varianta ubytování je vhodná jak pro páry, tak i pro rodiny s malými dětmi.