Mezi lidmi byly po celá dlouhá léta oblíbené ohňostroje. A stále ještě jsou. Ať už město či obec pořádá městské slavnosti, hraje se důležité sportovní utkání, koná se svatba nebo oslavy konce roku – objevuje se ohňostroj. V minulosti se neřešilo, jaký vliv mají ohňostroje na životní prostředí nebo na zvířata. Nadšenců do ohňostrojů ubývá a lidé hledají další alternativy, proč zvednout zrak k obloze. Jednou ze stále více oblíbených možností je dronová show.

Drone show je ekologičtější varianta

Světelné show dronů jsou ekologickou alternativou k osvětlení noční oblohy. Stejnou „flotilu“ dronů lze znovu použít na více akcích a jsou bez chemického a hlukového znečištění. Světelná show dronů také nabízí flexibilitu při pořádání uvnitř, kde ohňostroj prostě není možný.

Drony jsou naprosto úžasným a všestranným vynálezem. Několik desítek i stovek dronů lze synchronizovat. Mohou tak vytvářet nekonečnou kombinaci pohybů a barev. Umělecké možnosti dosažitelné s drony jsou mnohem větší než u ohňostrojů. Světelné drone show nás nejen mohou oslnit velkolepými ornamenty, ale lze je také znovu použít a neprodukují žádně chemické znečištění.

Možnost dronové show v České republice

Ačkoli získat oprávnění k provádění dronové show není tak snadné a ve světě neexistuje (prozatím) mnoho společností, které oprávnění mají, v České republice lze snadno dronovou show objednat na webu magicdrones.cz. Ten patří stejnojmenné společnosti, která uvedeným oprávněním k provozování dronovové show disponuje.

Dronovou show lze přizpůsobit vašim požadavkům a přáním. Kromě synchronizovaných obrazců se na obloze v různých barvách může objevit logo vaší firmy, oblíbená pohádková postavička vašeho potomka (na závěr dětské oslavy), iniciály vaše i partnera (při zásnubách nebo svatbě). Celá show je doplněna o zvukové efekty nebo hudbu, což ještě více umocňuje neskutečnou atmosféru nebeské podívané.