Polsko je úžasnou zemí s pohnutou a bohatou historií. U Čechů si získává stále větší oblibu jako turistické místo. V posledních letech si Češi oblíbili jezdit na dovolenou do Polska k moři, navštěvovat různé atrakce, historická a kulturní místa a objevovat místní kuchyni. Polská životní úroveň je velmi podobná té české, proto není divu, že se mnoho Čechů rozhodlo v Polsku zůstat a začít tam novou kariéru. Důvodů, proč se rozhodnout pracovat v Polsku je hned několik.

Skvělé pracovní nabídky i pro uchazeče bez praxe

Když si otevřete pracovní web hitpraca.pl zjistíte, že u mnoha pracovních nabídek je uvedeno „vhodné i pro osoby bez praxe“. Polští zaměstnavatelé jsou známí tím, že si své zaměstnance proškolí a zaučí. Praca – práce v Polsku – je vhodná pro všechny, co chtějí velkou změnu.

Polské firmy nejsou na zaměstnance nároční, co se týká vzdělání (samozřejmě vyjma oborů, kde je to nutné), praxe, proškolení apod.

Do Polska není problém dojíždět

Polsko je sousední zemí České republiky, to je známý fakt. Lidé často jezdí za prací i na vzdálenější místa v Česku, do Polska vede mnohdy kratší vzdálenost. Někteří pracující lidé v Polsku se stanou takzvanými pendlery, kdy v pracovních dnech tráví čas v Polsku a ve dnech volna jezdí do svých domovů.

Základy polštiny není těžké se naučit

Ačkoli jsou Poláci známí tím, že většina z nich se snadno domluví anglicky, pokud se rozhodnete v Polsku pracovat, osvojení základů polštiny vás nemine. Naštěstí není polština od češtiny příliš rozdílná.

Když prostřednictvím pracovního webu hitpraca.pl budete odpovídat na pracovní nabídku, například praca Gdańsk, ujistěte se, že odesíláte svůj životopis a motivační dopis v polštině. Náborář stráví nad vaším životopisem přiblžně 10 vteřin a nebude se zdržovat překladem.