Snad každý si přeje, aby se cítil v bezpečí. Nežijeme ovšem v bezpečné době a rizik je velké množství. Je vhodné se nějakým způsobem chránit. Někteří lidé si pořizují hlídací psy, někteří alarm, ale stále více lidí dává přednost fotopasti. Proč si vlastně toto malé a nenápadné zařízení zasloužilo takovou popularitu? Může za to nejen nízká pořizovací cena fotopastí, ale také jejich přednosti.

Jaké jsou přednosti fotopastí?

Fotopasti jsou zařízení, u kterých si jako první všimnete jejich vzhledu. Nejen barva, ale také tvar je přizpůsobený tomu, aby se fotopast umístila na strom a tam byla prakticky neviditelná. Používá se hojně pro monitorování divokých zvířat v přírodě, ale ještě populárnější je právě pro ochranu majetku. Na rozdíl od kamery si fotopasti nikdo nevšimne. Jen ji umístíte třeba na strom na dvorku a odtud vám bude monitorovat váš majetek. Fotopast nesnímá v kuse, na těle má citlivé PIR čidlo, které reaguje na všechny tepelné pohyby, ať už jsou od zvířat nebo od lidí. Když je tepelný pohyb zaregistrován, fotopast vetřelce okamžité zaznamená.

Fotopast si můžete plně nastavit, zvolíte si, jestli má zaznamenávat fotky nebo videa, kdy má být aktivní a další. Kvalitní fotopasti disponují neviditelným nočním přísvitem, takže mohou i za úplné tmy pořídit kvalitní snímky, aniž by si toho vetřelec všiml. Pořízené snímky si můžete prohlížet na těle fotopasti (pokud disponuje LCD displejem) nebo ji propojit s počítačem či televizí. Pro účely ochrany majetku je oblíbená GSM fotopast, taková fotopast vám může pořízené snímky rovnou odesílat na váš telefon formou MMS nebo na email. Jelikož jsou fotopasti na baterie, můžete je umístit prakticky kdekoliv nebo jich mít na pozemku více. Ceny fotopastí nejsou vysoké a pro mnohé jde o nejlepší bezpečnostní prvek na trhu.