SEGA oznámila, že titul bude stažen z prodejů, čímž ovšem u hráčů vyvolala silnou touhu vlastnit jej.

Neposlušný dabing

Co potřebujete k tomu, aby se váš titul prodával? Kvalitu? Reklamu? Originální obsah? Omyl! Někdy prostě jen stačí mít dabéra, který si libuje v kokainu.

Hra ve stylu Yakuzy měla být stažena z toho důvodu, že jeden z dabérů japonské akce, začal mít problémy se zákonem poté, co byl zadržen za držení drog. K tomuto přečinu jsou Japonci velmi citliví a herec tím zavařil nejen sobě, ale také celému titulu, ve kterém můžeme jeho hlas slyšet. Alespoň to tedy tak vypadalo.

Hráči hru potřebují!

Jak se ukázalo, celá aféra udělala hře takovou reklamu, že se její prodeje dostaly do takových čísel, že k dnešnímu dni bylo prodáno 97% všech naskladněných zásob. To celé samozřejmě spustilo oznámení, že titul bude stažen z prodeje. Hráči jej začali v panice nakupovat a každý jí chtěl vlastnit.

Nadšení ze strany SEGA ale nečekejte. “Mrzí mě, že se hra začala tak dobře prodávat kvůli takové kontroverzi.Dokonce jsme dosáhli třetího místa v prodejích na Amazonu. Říkal jsem si, proč si ji hráči nekoupili rovnou. Ale jinak jsem samozřejmě rád za to, že se daří Judgement prodávat. 97% světových zásob už je prodáno. Hned při Takiho zatčení jsem byl hodně zaskočený a nakonec jsem hlasoval pro zastavení prodejů,” prozradil producent Nagoshi.

Zastavení prodejů se tedy vyplatilo a bude zajímavé, jak bude celá situace pokračovat.