Zvažujete pořízení výkonného herního serveru, ale zarazila vás vysoká cenovka? Nenechte ji, aby vás rozhodila, server bude, byť na zbrusu nový hardware momentálně nemáte prostředky. A i kdybyste měli, není důvod platit za něco, co ve skutečnosti vůbec nepotřebujete. Raději se poohlédněte jinde – v bazaru repasovaných serverů. Důvodů, proč byste to měli udělat, se nabízí víc než dost. Jisté je, že i se starším železem dokážete velké věci.

Repasovaný znamená…

Ještě jste se s přívlastkem „repasovaný“ nesetkali a netušíte, co si pod ním představit? Repasované servery nejsou nové – jedná se o již používaný hardware, který byl z určitých důvodů vyřazen a následně odkoupen specializovaným prodejcem.

Přirozeně vás teď sžírá otázka, proč by se někdo zbavoval funkčního, výkonného a spolehlivého serveru, který může věrně sloužit třeba i dalších pět až deset let… Vysvětlení je nasnadě – k nejčastějším důvodům patří smlouva s dodavatelem o pravidelné obměně serverů za nové modelové řady. Repasovaných serverů se takto ve velkém zbavují pojišťovny, banky a mnohé další korporace

Nakonfigurujete si ho sami

Ačkoliv jsou staršího data výroby, z hlediska výkonu většině běžných uživatelů plně dostačují. Navíc si ji můžete nakonfigurovat tak, aby svými parametry plně odpovídaly plánovanému využití. Odborníci na prodej serverů nabízí repasovaný hardware v podobě tzv. barebonů – základní desky a s procesorem. Paměti, disky a další součásti si vyberete sami.

Velmi spolehlivé řešení

Obávat se nemusíte ani v souvislosti se spolehlivostí. Obrátíte-li se na solidního prodejce (např. na czech-server.cz), který hardware důkladně testuje a nabízí pouze servery ve stoprocentním stavu. Statisticky jsou repasované servery ještě o něco spolehlivější než nové, protože prochází kompletním vyčištěním a obměnou opotřebovaných součástek. Navíc jde o stroje s velmi dobrým jménem – například server IBM System či servery Dell PowerEdge a HP Proliant.

Potřebujete snad další důvody, proč zbytečně neutrácet za nový server, když vám skvěle poslouží repasovaný?