V dnešní době najdeme LCD displeje snad naprosto všude. Jsou součástí chytrých mobilních telefonů, notebooků, ale ve své jednodušší podobě se nachází také na mnoha spotřebičích a menších zařízeních, kde nám ukazují důležité hodnoty. Přečtěte si, jaké druhy LCD displejů existují a kde si můžete zakoupit některou z mnoha variant i pro vlastní výrobky.

Co je to LCD displej

V rámci označení LCD display se jedná o možnost zobrazení na tenké ploše s využitím malých tekutých krystalů. Konkrétně zkratka LCD označuje Liquid Crystal Display právě na základě této technologie. Aby bylo možné zobrazovat barvy, nachází se na každém displeji určitý počet monochromatických pixelů, které musí mít svůj zdroj světla. Právě počet pixelů slouží pro odlišení maximálního rozlišení konkrétního displeje.

Velkou výhodou LCD displejů jsou jejich malé a skladné rozměry. Díky moderní technologii tak je možné vytvářet skutečně malá, lehká a praktická zařízení s možností barevného zobrazení. Není se tak čemu divit, že se LCD displeje nachází na mobilních telefonech, noteboocích či monitorech. Dokonce i některé televize fungují na tomto principu. Menší LCD displeje také mohou být součástí mnoha spotřebičů a dalších přístrojů, kde zobrazí potřebné parametry, možnosti nastavení a podobně.

LCD display má různé druhy

Když se rozhodnete pro LCD display, zdaleka nekončí celý proces výběru a porovnávání jednotlivých vlastností. Přichází totiž na řadu volba konkrétního typu, který perfektně splní vaše očekávání pro snadné a dostatečné použití. V rámci nabídky LCD displejů, které si můžete jednoduše zakoupit přes internet, najdete rovnou tři hlavní kategorie, které se vzájemně liší nejenom zpracováním, ale také možnosti zobrazení.

První z nich tvoří digitální LCD displeje, které nabídnou snadné možnosti ovládání i poměrně široké možnosti pro zobrazování různých hodnot a vlastností. Pokud potřebujete skutečně propracovaný displej, na kterém budou vidět celé obrázky i s různými detaily, zvolte grafický LCD display. Naopak jako ukazatel základních parametrů a vlastností pro nastavení přístroje bohatě postačí jednoduchý alfanumerický displej o menších rozměrech, kde primárně nastavíte hlavně zobrazení čísel a písmen v různých kombinacích.

Nakupte LCD display na internetu

A kde takový LCD display pořídíte? Přeci na internetu u společnosti TME, která nabízí pestrou škálu nejrůznějších displejů o mnoha různých parametrech. V pohodě tak najdete odpovídající variantu právě pro vaše zařízení. K tomu si navíc můžete od polské společnosti Transfer Multisort Elektronik Sp. přikoupit také mnoho dalších různých součástek. V případě některých je možnost objednávat již od jednoho kusu. Pro všechno zboží však platí, že čím více kousků objednáte, tím bude konečná cena výhodnější.