Na internetu se nachází stovky tisíc webových stránek. Každý den nové a nové přibývají, neboť si stále více lidí osvojuje jejich tvorbu. Přemýšleli jste někdy nad tím, kolik stojí nový web? Cenovka souvisí především s výběrem dodavatele. Čím kvalitnější firmu nebo programátora oslovíte, tím pochopitelně zaplatíte více. Kolik lze za nový web maximálně zaplatit?

Web od specializované firmy

Tvorba webu cena je jedním ze základních parametrů při výběru vhodného tvůrce vaší internetové stránky. Specializované agentury jsou sice hodně drahé, ale také přichází s osvědčenými výsledky. Regionální programátoři mohou webovou stránku vytvořit za 30 tisíc korun, avšak tuzemské špičky si řeknou klidně i o statisíce víc. Zaměstnanci agentury ale ví, na co je potřeba klást důraz, a navíc máte všechno podloženo smluvně. Na druhou stranu se opravdu nejedná o levné řešení.

Web od freelancera

Webové stránky na míru umí vytvořit i šikovný freelancer. Oproti agentuře jsou jeho služby o několik tisíc korun levnější. Za tvorbu jednoho webu si může říct od 15 do 100 tisíc korun. Na druhou stranu stojí vaše budoucí internetové ambice na bedrech jednoho člověka, který navíc nebývá zastupitelný. Vámi vybraný freelancer pak ani nemusí mít dostatek zkušeností s tvorbou webových stránek, a tak je výsledek často hodně nejistý.

Web svépomocí za pomoci WordPressu

Podívejte se do jakékoliv internetové diskuse o vytvoření webu svépomocí a všichni vám jednohlasně doporučí WordPress. Tvorba webových stránek WordPress není totiž vůbec tak složitá, jak by se na první pohled mohlo zdát. Po zhlédnutí několika návodů jste schopni vytvořit krásný web za málo peněz. Avšak ani tvorba webu svépomocí není zdarma. Musíte totiž zaplatit poplatek za registraci domény a také webhosting, což je náklad v řádu několika set korun ročně.

Nedá se přesně říct, kolik bude stát vytvoření webu. Záleží na mnoha faktorech, mimochodem i na tom, kdo bude stránku vytvářet. Nejlevnější je tvorba svépomocí pomocí WordPressu a nejdražší je oslovení profesionální agentury. Web od freelancera se tak zdá být rozumným kompromisem.