Vyznáte se v oblasti poskytování internetových služeb? Pro většinu lidí jde o španělskou vesnici a jsou rádi, že nějaký internet mají. Je však vhodné se o tuto službu zajímat, protože díky tomu můžete vybrat takový internet, jaký je pro vás nejlepší. Obzvláště velkou pozornost byste měli věnovat výběru tehdy, když se například stěhujete na nové místo nebo odcházíte od starého poskytovatele. Je to možnost, jak si zajistit lepší internet.

Co je to DSL internet?

Měli byste znát především rozdíl mezi mobilním a DSL internetem. DSL internet je pevným internetem, který je vedený přes kabel, respektive přes telefonní přípojku. Tento internet je velmi rychlý a stabilní. Nemá na něj vliv počasí ani povětrnostní podmínky. Pokud potřebujete internet na náročné činnosti, sledování videí nebo hraní her, rozhodně si vyberte tento internet. Tento internet vede až do vašeho modemu, který šíří po vaší domácnosti, nebo třeba kanceláři, wifi signál. Kvalita DSL připojení je ovlivněna vzdáleností od ústředny a také kvalitou kabelové infrastruktury. DSL internet má zejména varianty adsl a vdsl.

První varianta je asymetrickým připojením, u které je rychlost stahování větší než rychlost nahrávání. Druhá varianta je symetrická a technologicky vyspělejší, dokonce i rychlost nahrávaných dat je u ní vysoká, což může mnoha uživatelům vyhovovat. Nejrychlejší možnou verzí je internet přes optiku, respektive přes optickou kabeláž, ale ten není dostupný všem. Pokud si chcete zvolit poskytovatele DSL internetu, je vhodné si je porovnat, velmi oblíbený je zejména o2 internet, protože nabízí výběr z mnoha tarifů, u kterých si můžete vybrat takový, který pro vás bude nejvhodnější. Je však vhodné vzít v potaz své požadavky a podle nich se rozhodovat, někteří tak zvolí raději většího poskytovatele, jiní zase menší místní poskytovatele.