• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Planując wyposażenie mieszkania lub domu, szczególnie wiele uwagi należy poświęcić oświetleniu. Światło w mieszkaniu nie tylko zapewnia warunki do pracy, ale też nadaje mu odpowiedni klimat. Każde z pomieszczeń w naszym domu zasługuje na właściwie przemyślane oświetlenie, warto więc solidnie rozważyć swoje wybory w tej kwestii.

Wieczorem, kiedy światło słońca nie dociera już do wnętrz, dobrze przemyślane oświetlenie mieszkania nabiera szczególnego znaczenia. Rolę odpowiednio dopasowanych lamp, kinkietów i plafonów szczególnie mocno doceniamy w okresie jesienno-zimowym, kiedy podczas pochmurnych dni i ciemnych wieczorów to właśnie one umożliwiają nam komfortową pracę i relaks. Na co zwrócić podczas wyboru lamp, kinkietów i plafonów do każdego z domowych pomieszczeń?

Fantastyczne światło w każdym pokoju

Kuchnia to miejsce, w którym tętni życie rodzinne, musi być więc właściwie oświetlona. W przypadku tego pomieszczenia ważne są nie tylko silne lampy do kuchni, rozjaśniające całą powierzchnię pomieszczenia, ale także osobne oświetlenie dla blatów roboczych. Jeżeli chodzi o wygląd, to lampy do kuchni powinny być wybierane w zależności od stylistyki, w jakiej utrzymana jest cała kuchnia. W chwili obecnej specjalistyczne sklepy i markety budowlane mają w ofercie bardzo szeroki wybór lamp kuchennych, w tym lampy nowoczesne i te o klasycznych formach, dlatego do każdej kuchni można dopasować właściwe lampy.

Z kolei w salonie dobrze jest zadbać o silne światło górne oraz nastrojowe oświetlenie boczne.

Dobrze jest tu zamontować nie tylko większy żyrandol z kilkoma żarówkami, ale i kinkiety, co umożliwi wybór oświetlenia w zależności od nastroju. Nie należy też zapominać o łazience, gdzie dobrze oświetlone musi by zwłaszcza lustro. W łazience można więc zamontować lampy led, dajce mocne i równie światło i do tego energooszczędne. Także oświetlenie przedpokoju czy korytarza może być bardzo różnorodne i obejmować np. plafony lub kinkiety, które możemy dopasować do stylu i koloru pomieszczenia.

Categories: Nieruchomości

Comments are closed.