• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

W ostatnim czasie dużo mówi się o zanieczyszczeniu powietrza, zwłaszcza w sporych miastach. Takie informacje są bardzo martwiące. Ci z nas, którzy nawet odrobinę myślą przyszłościowo są zmuszeni potwierdzić, że taki stan nie powinien być lekceważony. Jeśli każdy zastanowiłby się w jaki sposób może samodzielnie przyłożyć się do zredukowania emisji zanieczyszczeń, to kłopot w dużej mierze zostałby rozpracowany. Co warto wziąć pod lupę? Pomyślmy jakim opałem ogrzewamy nasze domostwa?

Miał to bez dyskusji niebezpieczny opał. Jakim paliwem warto go zastąpić? Wiedziałeś o zaskakujących zaletach brykietu oraz pelletu? Brykiet jak również pellet tworzony jest z wiórów drzewnych. Po przetworzeniu idealnie nadaje się do ogrzewania w kominku lub specjalnie dostosowanym kotle na pellet. Do wyprodukowania tego materiału nie wytrzebia się wielkich trenów lasu, tylko posługuje się odpady. W takim układzie nie niszczymy środowiska! Materiały te wyróżnia ogromna wartość opałowa oraz niska zawartość popiołu. Oprócz tego brykiet i pellet jest niebywale czystym i praktycznym paliwem.

W sklepach stacjonarnych można zakupić pellet i brykiet wykonany z różnych gatunków drewna. Najwydajniejszy jest opał uzyskany z trocin drzewa dębowego.

Streszczając przeanalizowane przypadki należy mieć na uwadze o czystym powietrzu. Wtedy zawsze przysposobimy materiał opałowy do współczesnych wymagań.
źródło: http://dobrybrykiet.pl/, DobryBrykiet

Categories: Inne

Comments are closed.